A link vágólapra másolva!
Cikk kép

A szemetelés és a szeméttüzek okozta károk mérséklése érdekében közösen lép fel a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt. A cél: a környezettudatos gondolkodás és a társadalmi felelősség hangsúlyozása.

 

A somogyi állami erdőkben éves szinten megközelítőleg 100 tonna illegális szemetet gyűjtenek össze az erdészek – az eldobott papírzsebkendőktől az üdítős flakonokon keresztül a több zsáknyi és halomnyi háztartási és építési hulladékig. Amellett, hogy a szemét elszállítása több millió forintba kerül az erdőgazdálkodóknak, veszélyezteti az erdőjárók, valamint az erdő élőlényeinek testi épségét. Gondoljunk csak bele, ha az állat fogyaszt a veszélyes hulladékból, a kisebb állatok fejére szorul a konzervdoboz, a nagyvad belelép a fém felnibe, a drótkötegbe, akkor elpusztul. A hulladék nagy része műanyag, amely több száz év alatt bomlik le, valamint ezek az anyagok az esővízzel a talajba és vizeinkbe is jutnak. Az emberi gondatlanság sokszor odáig fajul, hogy a felhalmozott hulladékot meggyújtják. Ilyenkor rengeteg mérgező anyag keletkezik, amely számos más betegséget okozhat.

Ezért született meg az elhatározás, hogy a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt. útjára indítják az információs és szemléletformáló kampányukat, amelynek első lépéseként egy kisfilmet készítettünk, melyben tűzoltók és erdőgazdálkodók hívják fel a lakosság figyelmét arra, miként csúfítja el a környezetet és mérgezi meg az élővilágot a kidobott szemét.

Arra kérnek mindenkit, hogy győzze meg barátait, kortársait, családtagjait arról, hogy az autóból ne dobja ki a szemetet, otthonaikban szelektíven gyűjtse a hulladékot, a feleslegessé vált bútort, veszélyes és ipari hulladékot pedig a megfelelő helyen, a hulladékudvarban adja le! A szemétnek nincs helye az útszélén, az erdőben, a nádasban, sem az udvar végében.

Az együttműködés a későbbiekben is folytatódik. A közös cél, hogy minél több, a természetet veszélyeztető témára hívják fel a figyelmet, hogy minél jobban tudatosodjon a társadalomban – kicsikben és nagyokban egyaránt – a felelősség és a cselekvés szükségessége.

A szemléletformáló kampányfilm az alábbi linken tekinthető meg: https://www.youtube.com/watch?v=dQDIKeRuYJY

Vigyázz az erdőkre! Cselekedj te is tudatosan! Tegyél a környezetedért!

 

Cikk kép
Cikk kép
Cikk kép